Cihan Atıl Namlı 2014 Cihan Atıl Namlı
Proje Yöneticisi, Eğitim Uzmanı ve Müzik Yönetmeni
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, İş Danışmanı
Cihan Atıl Namlı 2011

Cihan Atıl Namlı Kişisel Web Sitesi > Hakkımda
Cihan Atıl Namlı - Tübitak MAM UYTL'de Gönüllü Araştırmacılık
Tübitak'ta Gönüllü Araştırmacılık
Cihan Atıl Namlı - Yedeksubaylık
Yedeksubaylık
Cihan Atıl Namlı - Kocaeli Üniversitesi Mesleki Eğitim Seminerleri 2007
KOÜ Mesleki Eğitim Seminerleri 2007
Cihan Atıl Namlı - Konser Arasında Burak Gözüm İle
Konser Arasında Burak Gözüm İle
Cihan Atıl Namlı - Gitar Kursu Ders Arası
Gitar Kursunda Öğrencilerle Eğlenirken

Hakkımda

1983 yılında İstanbul'da, öğretmen bir anne ve planlamacı bir babanın çocuğu olarak doğdum. İlkokulu Yeşilköy Şehit Pilot Muzaffer Erdönmez İlkokulunda (1988-1993, 5 sene), ortaokul ve liseyi Kartal Burak Bora Anadolu Lisesinde (Fransızca, Fen/Matematik, 1993-2000, 7 sene), üniversiteyi ise Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde okudum (2000-2006, 5,5 sene). 2006-2007 seneleri arasında askerlik görevimi yedeksubay olarak yaptım. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilirim.

İş hayatı ile tanışmam 2001 yılında yaz tatilinde oldu. Bunu 2002 ve 2003 yazlarında yaptığım stajlar izledi. 2005 yılından 2006 yılına kadar (üniversiteden resmi olarak mezun olmamış olmama istinaden) elektronik devre veya web tabanlı yazılım yaparak mesleki tecrübe ve para kazanmaya çalıştım. Askerden döndükten sonra, 2008 yılından itibaren rutin çalışma düzenine adım attım. Bu adım ile birlikte, geçmişteki teknik tecrübelerimin üzerine gitmekten vazgeçerek iktisadi ve idari alana yöneldim. Yine de teknikten kendimi tam anlamıyla koparmadım, yazılım ile ilgilenmeye devam ettim. Daha sonra yazılım konusunda projeler de yönettim ve halen bu konuda danışmanlık da yapmaktayım. Şu anda, idari alanda kariyerini sürdüren bir mühendis olarak teknik konulara temas eden satış ve iş geliştirme projelerinin yönetimi alanında çalışıyorum.

Öte yandan, üniversite yaşantım ile başlayan senelerden itibaren, pek çoğu bir kültür kenti olan İstanbul Kadıköy ilçesi bünyesinde ve gönüllü faaliyetler dahilinde olan konserler, dinletiler, anma günleri, ziyaretler, kutlamalar gibi sayısız etkinliğe organizatör, sunucu, katılımcı, danışman veya ekip üyesi olarak destek verdim. Kadıköy'de, belediyenin desteğiyle yerleşik ve yaygın hale gelmiş olan Mahalle Gönüllüleri çatısı altındaki Sahrayıcedit ve Merdivenköy Gönüllüleri ile çok güzel çalışmalarımız ve gönül birliğimiz oldu. Üniversite eğitimimin uzamasının temel sebebi de bu sosyal faaliyetlere çokça zaman ayırmış olmamdır. Bu sürecin kişisel gelişimim ve hayat tecrübem üzerindeki payı büyüktür.

Bir Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olmanın yanında, bir müzik icracısı, gitar/müzik eğitmeni ve müzik yönetmeniyim. Müziğe karşı çok küçük yaşta farkedilen yeteneğim, 1989-1992 yılları arasında yarı zamanlı öğrenci olarak devam ettiğim İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tasdiklendi. Konservatuarda akademik eğitimimi Batı müziği ve Keman alanında almama karşın, bu enstrümanda ilerlemeyi bıraktım ve yıllar içerisinde kendimi gitar alanında geliştirdim. Flamenko, Latin ve Caz tarzını icra ediyor olmanın yanı sıra, Türk Müziği gitaristi olarak fark yaratmaktayım; gitar ile Klasik Usül Türk müziğine, Türk Sanat Müziğine ve Türk Halk Müziğine, onun özünü bozmadan eşlik etmekte ve zenginlik katmaktayım. Konserler, ekstra programlar ve diğer sahne performanslarına gitarım ve sesim ile katkıda bulunuyorum. Öte yandan, öğretmenlik konusundaki yeteneğimi gitar icrasındaki başarım ile birleştirdim ve bunu gitar eğitimi verme konusunda uzmanlık seviyesine taşıdım. Bu uzmanlığımı 2003-2011 seneleri arasında (1 senelik askerlik dönemi haricinde) her sene açmış olduğum Cihan Atıl Namlı Temel ve Orta Düzey Gitar Eğitimi kursu ile 100'e yakın sayıda öğrenci yetiştirerek değerlendirdim. Ayrıca, yıllar içerisinde bu konuya yönelik hazırladığım eğitim programını geliştirerek benzersiz bir müfredata dönüştürdüm ve kurumsal bir temele oturttum. Klasik gitara özgü bu eğitim programının özelliği, öğrenci bağlılığını ve eğitimden alınan keyfi en yüksek seviyede tutmasıdır (ayrıntılara Gitar Eğitim Sayfası'ndan ulaşabilirsiniz). 2013 yılından itibaren gitar eğitimini kurs olarak değil, sadece özel ders olarak veriyorum.

Gitarın yanı sıra, Piyano, Keman, Ud, Bağlama ve Karadeniz Kemençesi de çalmaktayım, ancak şu an için bu enstrümanlara yönelik eğitim vermiyorum.

Düşünmeyi, nitelikli sohbet etmeyi ve yazmayı severim. Kendi düşüncemi anlatmadan önce söz hakkını karşı tarafa vermeyi yeğlerim. Zaman zaman eğitim yazıları, politik veya teknik makaleler yazarım. Bugüne kadar yazdığım makalelerin bir bölümünü kişisel web sitemde paylaştım. Öğrenmeyi ve öğretmeyi çok severim: Kendimi önce mühendis, sonra da öğretmen olarak tanımlarım. İnsana "insan" olduğu için saygı gösteririm. İnsanları "iyiler" ve "kötüler" olmak üzere sadece ikiye ayırırım. İyi insanlara değer veririm, kötü insanları da kendimden ve sevdiklerimden uzak tutmak isterim.

Saygılarımla

Cihan Atıl Namlı
Kasım 2013

İletişim

Aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bana mesaj gönderebilir veya soru sorabilirsiniz. Size en kısa sürede e-posta veya telefon ile dönüş yaparım.

Adınız ve Soyadınız:
Telefon Numaranız:
E-posta Adresiniz:
Mesajınız:

Cihan Atıl Namlı Kişisel Web Sitesi > Hakkımda

Valid XHTML 1.0 Transitional